Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Archiwum komunikatów 2012-2018

Na tej stronie znajdują się archiwalne komunikaty.

Przejdź do aktualnych informacji

Uroczyste poświęcenie cerkwi

5 lat, 9 miesięcy temu

W dniu 19 maja (niedziela) będzie miało miejsce uroczyste poświęcenie cerkwi św. św. Antoniego i Teodozjusza w skicie. W przeddzień święta odprawione zostanie uroczyste całonocne czuwanie, a w niedzielę uroczysta św. Liturgia.

Porządek nabożeństw:

 • sobota, 18 maja - godz. 17.00 - Całonocne czuwanie
 • niedziela, 19 maja:
  • godz. 8.30 - Powitanie J.E. Metropolity Warszawskiego i całej Polski Sawy
  • godz. 9.00 - Początek obrzędu poświęcenia świątyni
  • godz. 10.00 - Św. Liturgia

Wszystkich wybierających się własnym środkiem transportu prosimy o pozostawienie pojazdów na parkingu we wsi Odrynki.

12 maja - uroczysta procesja

5 lat, 9 miesięcy temu

12 maja, po niedzielnej liturgii, odbędzie się uroczysta procesja na miejsce spoczynku żołnierzy radzieckich we wsi Odrynki, gdzie odprawiona zostanie panichida ku ich pamięci, w związku z kolejną rocznicą 9 maja (Dzień Zwycięstwa - zakończenie II Wojny Światowej). Chętni mogą zabrać ze sobą znicze.

Harmonogram nabożeństw
w Wielkim Tygodniu i w Noc Paschalną

5 lat, 10 miesięcy temu

Wielki Czwartek (02.05), godz. 17.00, Jutrznia Wielkiego Piątku z czytaniem 12 Ewangelii Pasyjnych

Wielki Piątek (03.05), godz. 17.00, Wieczernia z wyniesieniem całunu „płaszczanicy”

Noc Paschalna (04/05.05), godz. 23.30, Połunoszcznica, uroczysta Jutrznia oraz paschalna św. Liturgia

 

Uwagi:

W związku z wiosennymi roztopami, bezpośredni dojazd na skit jest niemożliwy. Uprzejmie prosimy o korzystanie z wyznaczonego parkingu we wsi Odrynki oraz drewnianej kładki prowadzącej od parkingu na skit.

W paschalną noc, ze świętego miasta Jerozolimy przywieziony zostanie na skit Święty Ogień (Błagodatnyj Ogon’). Chcący zabrać go ze sobą do domów, proszeni są o zabranie białych zniczy z osłoną od wiatru.

Wznowienie nabożeństw

5 lat, 11 miesięcy temu

Najbliższe nabożeństwa:

 • W najbliższą sobotę (16 marca), o godz. 9.00 odprawiona zostanie św. Boska Liturgia ze wspomnieniem zmarłych, a po niej panichida.
 • W Niedzielę Przebaczenia Win (17 marca) o godz. 10.00 rozpocznie się św. Boska Liturgia, po której odczytane zostaną modlitwy na rozpoczęcie Wielkiego Postu.
 • Codziennie, od poniedziałku do czwartku pierwszego tygodnia Wielkiego Postu (18-21 marca) o godz. 17.00, w refektarzowej cerkwi Opieki Matki Bożej czytany będzie Wielki Pokutny Kanon św. Andrzeja biskupa Krety.
 • W sobotę (23 marca) o godz. 9.00 odprawiona zostanie św. Boska Liturgia, po której odczytany zostanie kanon do św. Teodora Tyrona oraz zostanie rozdane koliwo (prosimy o zabranie ze sobą szklanych naczyń na koliwo).
 • W Niedzielę Tryumfu Prawosławia (24 marca) o godz. 10.00 odprawiona zostanie św. Boska Liturgia św. Bazylego Wielkiego, a po niej molebien.
 • W środę (27 marca) w godz. 9.00-17.00, w ośrodku Światłość we wsi Krzywiec, o. Gabriel będzie przyjmował ws. ziołolecznictwa. O godz. 17.00 rozpocznie się akatyst z molebnem do Matki Bożej Uzdrowicielki (Celitielnicy).

Od 16 marca zostają wznowione wszystkie nabożeństwa w Skicie oraz w Krzywcu wg dawnego programu (sobotnie i niedzielne liturgie oraz środowe akatysty w Krzywcu).

 

W związku z brakiem dobrego dojazdu na Skit, prosi się wszystkich o pozostawianie pojazdów na „górnym parkingu” we wsi oraz korzystanie z kładki przez łąkę.

Odwołane nabożeństwa

5 lat, 12 miesięcy temu

W związku z kolejnym służbowym wyjazdem o. Gabriela, środowe przyjęcia w sprawach ziołolecznictwa w Krzywcu oraz sobotnie i niedzielne nabożeństwa w skicie zostają zawieszone do odwołania.

Sobota (26 stycznia) - odwołane nabożeństwo

6 lat temu

Informujemy, że w najbliższą sobotę (26 stycznia) nabożeństwo w skicie zostaje odwołane.

Niedzielna (27 stycznia) Św. Liturgia odbędzie się tradycyjnie o godzinie 10.00.

Święto Chrztu Pańskiego

6 lat, 1 miesiąc temu

W związku z nadchodzącym świętem Chrztu Pańskiego o. Gabriel składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia, zapraszając jednocześnie na świąteczną Liturgię 19 stycznia (sobota) o godz. 10.00. Pod koniec Liturgii, odbędzie się procesja (krestnyj chod) nad rzekę Narew, gdzie odprawione zostanie Wielkie Oświęcenie Wody. Po nabożeństwie wszystkich wiernych czeka skromny ciepły poczęstunek.

Nowy Rok według kalendarza juliańskiego

6 lat, 1 miesiąc temu

Informujemy, iż w związku z przypadającym na poniedziałek juliańskim Nowym Rokiem, w najbliższą niedzielę (13 stycznia), po św. Liturgii, odprawiony zostanie molebien noworoczny, do uczestnictwa w którym serdecznie zapraszamy. W Nowy Rok (14 stycznia), nabożeństwa w Skicie nie są przewidziane.

Jednocześnie o. Gabriel życzy wszystkim w Nowym 2013 roku wszelkich łask Bożych, duchowej radości oraz pomyślności.

Nabożeństwa w okresie bożonarodzeniowym

6 lat, 1 miesiąc temu

Informujemy, że w najbliższą sobotę (05.01) o godz. 9.00 oraz w niedzielę (06.01) o godz. 10.00 w Skicie odprawione zostaną przedświąteczne Boskie Liturgie. W noc bożonarodzeniową (06/07.01) o godz. 24.00 odprawione zostanie uroczyste świąteczne nabożeństwo Całonocnego Czuwania oraz Św. Boska Liturgia.

Osoby chcące przybyć na nocne nabożeństwo bożonarodzeniowe, proszone są o zabranie ze sobą latarek.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego liturgicznego przeżywania Narodzenia naszego Zbawiciela!

3 i 4 listopada - wspominanie zmarłych oraz poświęcenie krzyża

6 lat, 3 miesiące temu

Informujemy, że w najbliższą sobotę (3 listopada), podczas św. Liturgii o godz. 9.00, liturgicznie wspominać będziemy wszystkich, którzy w nadziei zmartwychwstania w Chrystusie odeszli z tego świata. Po św. Liturgii odprawiona zostanie panichida.

W niedzielę (4 listopada), po św. Liturgii, wszyscy uroczystą procesją udamy się na miejsce, gdzie rok temu odnaleziono sprofanowany po napadzie wandali na skit krzyż z bramy na kładkę. Staraniem wielu ludzi postawiono tam krzyż, jako upamiętnienie tego przykrego wydarzenia i jako znak czci, jaką prawosławni otaczają Krzyż Chrystusowy. Po krótkiej modlitwie nastąpi uroczyste poświęcenie nowego krzyża, po czym procesja wróci na teren skitu, gdzie o. archimandryta Gabriel zaprasza wszystkich na skromny poczęstunek.

Liczba odwiedzin strony: 270074
© 2012-2019 skit.odrynki.pl