Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Archiwum komunikatów 2012-2018

Na tej stronie znajdują się archiwalne komunikaty.

Przejdź do aktualnych informacji

Zapraszamy!

3 lata, 7 miesięcy temu

Do udziału w Boskich Liturgiach w oprawie śpiewu bizantyjskiego w wykonaniu wybitnego kantora bizantyjskiego Marcina Abijskiego.

...Śpiew bizantyjski jest śpiewem Świętych Ojców, śpiewem teologicznym, teologią w dźwięku. Nie wznosi on na niebiosa z których łatwo spaść, lecz przybliża niebiosa do ziemi, tchnąc w duszę śpiewającego i słuchającego spokój, wyciszenie, radość i modlitewny nastrój.

Zapraszamy w niedzielę: 26 lipca; 16 sierpnia; 20 września (od godz. 10)

Zawieszenie porad ziołoleczniczych w Krzywcu

3 lata, 7 miesięcy temu

Z przyczyn nie ode mnie zależnych do odwołania zawieszone zostają porady ziołolecznicze w Krzywcu. Równocześnie informuję, że potrzebujący będą mogli w miarę możliwości skorzystać z mojej konsultacji oraz wsparcia z zakresu ziołoterapii bezpośrednio w Skicie w środy od godz. 9 do 16.

o. Gabriel

„Doroczne spotkanie Matuszek”

3 lata, 8 miesięcy temu

W czwartek 4 czerwca 2015 w Skicie odbędzie się „Doroczne spotkanie Matuszek”, którego tematem będzie: Pojęcia teologiczne Akrywia i ekonomia. Ich zastosowanie w życiu prawosławnego chrześcijanina. Spotkaniu będzie przewodniczył Jego Eminencja Metropolita Sawa.

Harmonogram nabożeństw
w Wielkim Tygodniu i w Noc Paschalną

3 lata, 11 miesięcy temu

Niedziela Palmowa (5.04), godz. 10.00, Wejście Pana do Jerozolimy. Liturgia św. Jana Chryzostoma.

Wielki Czwartek (9.04), godz. 17.00, Jutrznia Wielkiego Piątku z czytaniem 12 Ewangelii Pasyjnych. Wspomnienie Mistycznej Wieczerzy.

Wielki Piątek (10.04), godz. 17.00, Wspomnienie męki Pańskiej. Wieczernia z wyniesieniem całunu płaszczanicy.

Noc Paschalna (11/12.04), godz. 23.30, Połunoszcznica, uroczysta Jutrznia oraz paschalna św. Liturgia.

Zawieszone nabożeństwa i przyjęcia ziołolecznicze

4 lata temu

Informujemy, że w związku z  nieobecnością o. Gabriela, nabożeństwa w Skicie i przyjęcia ziołolecznicze w Krzywcu zostają zawieszone.

Najbliższe nabożeństwa odbędą się w sobotę 14 marca o godz. 9.00 oraz w trzecią niedzielę Wielkiego Postu (15 marca - niedziela Krestopokłonnaja) o godz. 10.00.

Odwołane nabożeństwo

4 lata, 1 miesiąc temu

W związku z warszawskimi uroczystościami liturgicznej pamięci patrona zwierzchnika naszej Cerkwi metropolity Sawy, liturgia w Skicie w niedzielę 25 stycznia zostaje odwołana. Jednocześnie życzymy Jego Eminencji wszelkich łask Bożych oraz wielu lat w zdrowiu. I polla eti Despota.

Święto Chrztu Pańskiego

4 lata, 1 miesiąc temu

Serdecznie zapraszamy na uroczystości święta Chrztu Pańskiego. W poniedziałek 19.01 o godz. 10.00 rozpocznie się św. Liturgia, po której na rzece Narew, nieopodal Skitu, będzie miał miejsce obrzęd wielkiego poświecenia wody.

Świąteczne nabożeństwo

4 lata, 1 miesiąc temu

W noc bożonarodzeniową nabożeństwo w Skicie (powieczerze, jutrznia i św. Liturgia) przewidziane jest na godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa w święcie Narodzenia Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Płyta "Akatyst przed ikoną Przenajświętszej
Bogarodzicy Uzdrowicielki"

4 lata, 1 miesiąc temu

Od lat o. archimandryta Gabriel zajmuje się ziołolecznictwem. Co środę, przez wiele lat w Supraślu, a teraz w Krzywcu, przyjmuje dziesiątki chorych, którym udziela także porad duchowych. Przyjęcia te zawsze kończyły się wspólną modlitwą - akatystem do Matki Bożej. Od czasu powstania Skitu w Odrynkach, środowe spotkania kończy śpiewany akatyst przed ikoną Matki Bożej „Uzdrowicielki”. Aby wierni mogli w domowym zaciszu słuchać tego pięknego nabożeństwa, Skit nagrał i wydał płytę zatytułowaną „Akatyst przed ikoną Przenajświętszej Bogarodzicy Uzdrowicielki”. Nabożeństwo celebruje o. archimandryta Gabriel, a towarzyszy mu męski kwartet pod kierownictwem Marcina Abijskiego. Nagranie zostało zrealizowane przez Dariusza Sulimę, dzięki uprzejmości Radia Orthodoxia. O stronę graficzną zadbał Mariusz Wideryński, który udostępnił na okładkę swoje piękne zdjęcie Skitu.

Dochód z płyty przeznaczony będzie na generalny remont kładki prowadzącej do Skitu.

Płyta jest dostępna w sprzedaży m.in. w Skicie oraz sklepie internetowym sklep.cerkiew.pl.

Odwołane nabożeństwo

4 lata, 2 miesiące temu

Informujemy, że służba zaplanowana na najbliższą sobotę (20.12) została odwołana.

Niedzielna św. Liturgia odbędzie o tradycyjnej porze - o 10:00.

Liczba odwiedzin strony: 269177
© 2012-2019 skit.odrynki.pl