Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Archiwum komunikatów 2012-2018

Na tej stronie znajdują się archiwalne komunikaty.

Przejdź do aktualnych informacji

Odwołane nabożeństwo

4 lata, 2 miesiące temu

Informujemy, iż w dniu święta Wprowadzenia do Świątyni Przenajświętszej Bogarodzicy (czwartek, 4 grudnia), św. Liturgii w Skicie nie będzie.

Zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa w świątecznym nabożeństwie w innych świątyniach.

Remont kładki w Skicie - prośba o pomoc

4 lata, 2 miesiące temu

O. archimandryta Gabriel zwraca się do wszystkich ludzi dobrego serca z prośbą o wsparcie remontu kładki prowadzącej do Skitu. W okresach wiosennych roztopów i jesiennej słoty, 800-metrowa drewniana kładka stanowi jedyną drogę do Skitu. Wystawiona na działania bezwzględnych warunków atmosferycznych, po kilku latach użytkowania wymaga generalnego remontu. Sfatygowana kładka zaczyna być niebezpieczna dla pielgrzymów, przez co jej remont jest sprawą nagląca. W założeniu nowa kładka będzie dębowa - dzięki czemu powinna wytrzymać dużo dłużej niż obecna. Tak duża konstrukcja drewniana wymaga ogromnych nakładów finansowych, niemożliwych do udźwignięcia przez sam Skit. Ofiary można składać osobiście w Skicie, bądź przelewem na rachunek bankowy Skitu:

Nr konta 88 8086 0004 0006 3571 3000 0010

z dopiskiem „Na remont kładki”

Za wszystkie ofiary Spasi Gospodi!

Święto Opieki Matki Bożej

4 lata, 4 miesiące temu

W dniu 14 października (święto Opieki Matki Bożej - Pokrow) św. Liturgia odprawiona zostanie o godz. 10.00. Opiece Matki Bożej poświęcona jest refektarzowa cerkiew Skitu, gdzie odbywa się większość nabożeństw. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wznowienie akatystów i porad o. Gabriela w Krzywcu

4 lata, 4 miesiące temu

Informujemy, iż po ponad rocznej przerwie wznowione zostają nabożeństwa odbywające się po przyjęciach ziołoleczniczych we wsi Krzywiec nieopodal Narwi.

Pierwszymi nabożeństwami, jakie odbywały się po rozpoczęciu przez o. Gabriela dzieła budowy skitu w Odrynkach, były właśnie akatysty przed ikoną Matki Bożej Uzdrowicielki (cs. Celitielnicy). Gromadziły one zawsze wielu wiernych przybywających zarówno na nabożeństwo, jak i po porady duchowe i zdrowotne. Z różnych przyczyn były one na czas nieokreślony zawieszone. Od najbliższej środy powracamy do dawnej tradycji.

O. Gabriel będzie udzielał porad duchowych i ziołolecznyczych od godzin porannych w każdą środę w Diecezjalnym Ośrodku "Światłość" w Krzywcu. O godzinie 17:00 odprawiane będzie nabożeństwo intencyje (cs. molebien) za wszystkich potrzebujących połączone ze śpiewanym akatystem przed ikoną Matki Bożej uzdrowicielki (cs. Celitielnicy).

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Odnośnie przyjęć ziołoleczniczych można się też kontaktować bezpośrednio z o. archimandrytą Gabrielem pod nr. telefonu 784 406 094.

Odwołane przyjęcia ziololecznicze

4 lata, 4 miesiące temu

W związku z pogrzebem śp. Włodzimierza Sakowicza - przez wiele lat oddanego naszej Cerkwi, a w szczególności Skitowi, środowe przyjęcia ziololecznicze (24.09) są odwołane.

Święto patronów Skitu

4 lata, 5 miesięcy temu

Porządek służb podczas święta Patronów Skitu - św.św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich:

14 września (niedziela)
godz. 17.00, Całonocne Czuwanie
godz. 23.00, Akatyst „O upokojenii usopszych” z panichidą

15 września (poniedziałek)
godz. 10.00, św. Liturgia

 

Uprzejmie prosimy wszystkich pragnących uczestniczyć w nabożeństwach (szczególnie wieczornym i nocnym), o zabranie ze sobą latarek oraz szczególną ostrożność podczas przejścia drewnianą kładką.

Do wjazdu na teren Skitu oraz na bezpośredni parking przed nim uprawnieni są biskupi, duchowieństwo, specjalni goście, obsługa oraz inwalidzi z poświadczeniem uprawnień na pojeździe. Pozostali pielgrzymi proszeni są o pozostawiane pojazdów na parkingu we wsi Odrynki.

Duchowieństwo prosimy o zabranie ze sobą szat w kolorze zielonym.

Porządek służb podczas święta
Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy

4 lata, 5 miesięcy temu

27 czerwca (środa) godz. 18.00, Akatyst Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy z krótkim nabożeństwem intencyjnym ("zazdrawnyj molebien")

28 czerwca (czwartek) godz. 10.00, Świąteczna św. Liturgia

Święto Przemienienia Pańskiego

4 lata, 6 miesięcy temu

Informujemy, iż w dniu 19 sierpnia (święto Przemienienia Pańskiego) liturgii w Skicie nie będzie. Zapraszamy do przyłączenia się do centralnych obchodów tego święta na św. Gorze Grabarce.

Zmiana lokalizacji przyjęć ziołoleczniczych

4 lata, 6 miesięcy temu

Informujemy, iż ze względu na prace przygotowawcze do święta Patronów Skitu, w dniu jutrzejszym (środa - 13 sierpnia), przyjęcia ziołolecznicze odbywać się będą w Skicie w Odrynkach (zamiast w Krzywcu), w godzinach 9.00-12.00.

Odwołane nabożeństwo (10 sierpnia)

4 lata, 7 miesięcy temu

W związku z przypadającym w tym roku w niedzielę świętem Supraskiej Ikony Matki Bożej, niedzielna św. Liturgia na Skicie zaplanowana na 10 sierpnia zostaje odwołana.

Liczba odwiedzin strony: 269180
© 2012-2019 skit.odrynki.pl